Uvažujete nad miestom kam ísť na teambuilding? | Kongres - Hotel Partizán ****

Uvažujete nad miestom kam ísť na teambuilding?

1

Ako vybrať miesto kam na teambuilding?

Uvažujete nad teambuildingom a neviete sa rozhodnúť nad miestom kde by ste ho strávili. Máte viacero možností. Môžete ho stráviť na prenajatej chate a program si urobiť svojpomocne, alebo si môžete vybrať z ponuky hotelov, ktoré sa zameriavajú na poriadanie teambuldingov.

Okrem aktivít v samotnom hotely a jeho okolí sa môžete vybrať aj do jeho okolia. V okolí Brezna nájdete veľa zaujímavých miest ktoré stoja za návštevu.

Pohorelá

Dedinka na Horehroní je známi svojim typickým nárečím. Okrem iného sa tu nachádza múzeum drevených miniatúr. Každoročne sa tu konajú horehronské slávnosti koscov spojené s majstrovstvami sveta v kosení kosou. Tento rok sa uskutoční už 22. ročník.

Osrblie

Je ďalšou nemenej známou obcou v okolí Brezna. Jej novodobá história sa predovšetkým spája s biatlonom. Je tu vybudované naše národné biatlonové centrum. Slovenský zväz biatlonu v ňom vytvára materiálno-technické podmienky pre biatlonový šport na Slovensku. Areál slúži na konanie všetkých biatlonových pretekov na Slovensku v roku 1997 sa tu uskutočnili majstrovstvá sveta.

Milovníkov histórie a architektúry zaujmú malebné drevenice. Obec ponúka aj množstvo turistických možností. V lokalite Tri vody sa nachádza najstaršia vysoká pec na území bývalého Uhorska. Postavená bola v roku 1795.

Čierny Balog

Priaznivcom železničnej histórie nie je potrebné túto lokalitu predstavovať. Nachádza sa tu úzkorozchodná železnica. Táto bola postavená v roku 1909 a slúžila na prepravu dreva z dolín v povodí Hrona. Jej pôvodná dĺžka bola úctyhodných 132 km. Postupom času prepravu dreva na železničke vystriedala automobilová doprava, až sa v roku 1982 začalo uvažovať o zlikvidovaní železnice. Veľká časť koľají bola odvezená do šrotu. No začiatkom 90-tych rokov minulého storočia, sa skupina nadšencov pustila do jej obnovy. V súčastnosti premáva na troch úsekoch z Chvatimechu do Čierneho Balogu, z Čierneho Balogu vychádzajú dve trasy. Jedna smeruje do Vydrovskej doliny do lesníckeho skanzenu., druhá pokračuje do Hrončianskej doliny. Sezóna sa začína v máji a končí v septembri. Počas víkendov, jazdia pravidelné parné vlaky.

Tále

Na Táloch sa vyšantia nadšenci zimných športov aj milovníci letného kúpania. Nachádza sa tu zimné stredisko Ski Tále. V stredisku nájdete 6 vlekov a zjazdovky vhodné pre náročných aj menej náročných lyžiarov. Nechýba ani snowboardová dráha a svah vyhradený pre začiatočníkov.

V lete sa môžete osviežiť v prírodnom kúpalisku Bystrá. Nachádza sa neďaleko hotela Partizán. Vstup na kúpalisko je bezplatný a kúpanie je na vlastné nebezpečenstvo.