Tipy na teambuildingové aktivity | Kongres - Hotel Partizán ****

Tipy na teambuildingové aktivity

1

Tipy na teambuildingové aktivity

O tom že teambuilding vám pomôže zoceliť váš tím zamestnancov nie je pochýb. No ak si myslíte, že všetci zamestnanci budú myšlienkou teambuildingu nadšení, tak sa mýlite. V každom tíme sa nájdu jednotlivci, ktorým čas strávený na teambuildingu bude pripadať zbytočný, a to hlavne ak organizujete teambuilding cez víkend. Väčšina ľudí cez víkend trávi svoj voľný čas so svojou rodinou.

 

Preto vyberte zaujímavé aktivity, pri ktorých sa vaši zamestnanci nebudú nudiť. Čo je pre niekoho zábava nemusí byť zábavné aj pre iného. Dávajte si preto pozor pri výbere aktivít, ktorých súčasťou sú fyzické výkony, šport alebo verejné vystúpenie pred ostatnými. Inak sa môže z dobre myslenej akcie stať prepadák a nesplní svoj cieľ. Na teambuilding by mali zostať príjemné spomienky a predovšetkým by mal stmeliť váš tím.

 

Povedzme si nejaké tipy na teambuildingové aktivity. Môžete napríklad využiť služieb špecializovaných agentúr, ktoré vám pripravia zaujímavý program na mieru. Prípadne si môžete program vymyslieť aj sami.

 

Prinášame niekoľko tipov, aké aktivity je možné robiť na teambuildingu:

 

Výlet

 

Vyberte sa trebárs na jedno popoludnie mimo kancelárie. Ideálne je ísť niekde do prírody, mimo každodenný ruch. V novom prostredí sa bude ľuďom lepšie komunikovať a lepšie sa spoznajú. Teraz cez leto je ideálny čas napríklad na opekačku v lese.

 

Profesionálny rozvoj

 

Zamestnanci radi profesionálne rastú, no nie všetci. Nie je dobré ich do toho nútiť. No počas teambuildingu je ideálny priestor na to, aby sa počas zábavy naučili aj niečo nové, čo im pomôže profesionálne sa zlepšiť.

 

Pomôcť dobrej veci

 

Teambuilding nemusí byť len o zábave. Môžete zorganizovať brigádu vo svojom meste a spoločne skrášliť prostredie, kde vaša firma pôsobí. Nemusí ísť o veľké a nákladné veci. Napríklad, môžete skultúrniť školský dvor v materskej škole.

 

Program vytvorený na mieru špecializovanou agentúrou

 

V ostatnom období v tejto oblasti začalo pôsobiť množstvo agentúr, ktoré vám pripravia špeciálny zážitkový program. Môžete si vybrať z viacerých možností, či už sú to indoorové aktivity (v prípade zlého počasia) alebo outdoorové aktivity spojené so športom a spoznávaním okolia.