Kongres je vynikajúcou príležitosťou na newtorking a spoznanie nových ľudí | Kongres - Hotel Partizán ****

Kongres je vynikajúcou príležitosťou na newtorking a spoznanie nových ľudí

1

Kongres je vynikajúcou príležitosťou na networking

Každý kongres je dobrou príležitosťou na spoznanie nových ľudí. Po skončení prednášok sa môžete porozprávať s prednášajúcimi, prípadne osloviť ľudí, ktorí sedeli v hľadisku. Je to vynikajúca príležitosť na networking a na zbieranie nových kontaktov. V ostatnom období je networking veľmi módny. Podľa expertov je efektívnejší ako reklama.  Na to, aby ste spoznali nových ľudí, nemusíte byť expertom. Stačí na to poznať pár pravidiel, ktorými je potrebné sa riadiť a úspech budete mať zaručený.

Oslovenie nových ľudí

Pri nadviazaní rozhovoru vždy použite nejakú univerzálnu tému. No vyhnite sa otrepaným témam ako je počasie.V žiadnom prípade neotvárajte politickú tému. Je to veľmi citlivá téma a mohla by viacej uškodiť ako pomôcť. Môžete začať rozprávať o svojej záľube. Ak je váš koníček zaujímavý, tak u protistrany hneď vzbudíte pozornosť. Zistíte to hneď po pár slovách na základe jeho reakcií. Po krátkom predstavení už môžete prejsť na témy z konferencie a zistiť, prečo váš partner navštívil práve túto konferenciu. Ako sme už spomínali, pri rozhovore je potrebné protistranu zaujať. Nie je to len o rozprávaní o sebe samom. Je to aj o počúvaní.

Cieľom sú nové kontakty

Cieľom networkingu je spoznať nových ľudí a vzbudenie záujmu v nich. Takýmto spôsobom sa dajú získať kontakty na ľudí z oboru, ale aj na celkom cudzích ľudí. Nezáleží na tom, či ste podnikateľ a hľadáte si nových obchodných partnerov, prípadne si hľadáte novú prácu.

Budujte si vlastnú sieť

Aj keď s networkingom ešte len začínate, možno poznáte veľa zaujímavých ľudí, no ešte o nich neviete. Napríklad to môžu byť:

-bývalí spolužiaci zo strednej alebo vysokej

-vzdialení členovia rodiny

-známy vašich priateľov

-bývalí kolegovia alebo nadriadení

-členovia spolku, ktorý navštevujete alebo nejaký vzdialený známy

Robte si zoznamy svojich známych. Vytvárajte si záznamy, o čom ste sa rozprávali. Priebežne zo svojimi známymi komunikujte tak, aby to nevyzeralo, že ich oslovíte len vtedy, keď niečo potrebujete.

Budovovanie svojej siete kontaktov je beh na dlhú trať. No do budúcna sa vami vynaložená námaha môže zísť, či už pri hľadaní novej práce, alebo riešení nejakého iného problému.