Kedy je najvhodnejšie usporiadať teambuilding? | Kongres - Hotel Partizán ****

Kedy je najvhodnejšie usporiadať teambuilding?

1

Ak ste niekedy uvažovali o tom, ktorá časť týždňa je pre usporiadanie teambuildingu alebo školenia najvhodnejšia, prinášame vám niekoľko tipov ktoré by vám mohli pomôcť pri rozhodovaní. Aj keď mnoho firiem necháva podobné aktivity na koniec týždňa, prípadne cez víkendy, nie vždy je takéto rozhodnutie šťastným riešením. Viete, prečo to tak je?

1. Motivácia zúčastniť sa je počas týždňa väčšia

Nie je účasť na vašich teambuildingoch povinná? Aj to môže byť jedným z faktorov, prečo sa na firemnej akcii nezúčastňuje toľko kolegov. Dôležitým faktorom býva však aj čas, počas ktorého sa chystáte teambuilding usporiadať. Ak ho necháte na piatok alebo sobotu, môžete sa stretnúť s väčšou neúčasťou a teambuilding nebude mať taký efekt, ako očakávate. Keďže väčšina z nás sa počas víkendov venuje rodine a záľubám, môže byť teambuilding počas voľných dní kontraproduktívny. Naopak, cez týždeň znie teambuilding ako príjemné vytrhnutie zo stereotypu a zamestnanci určite ocenia,  že tímová akcia nie je usporiadaná na úkor ich voľného času.

2. Ak zamestnanci nemajú radi pondelky, zjednodušte im príchod

Podľa vedeckých štúdií zameraných na produktivitu nie je negatívny postoj k pondelkom len výmyslom. Pondelky sú podľa vedcov neobľúbené z niekoľkých dôvodov; spánková rutina sa počas víkendu zmení a v prvý pracovný deň je ťažké nastaviť sa do módu pracovného nasadenia. V pondelok si mnohí z nás nastavujú aj nové ciele, preto voči sebe zvykneme byť oveľa kritickejší. Za začiatkom týždňa mnoho ľudí vidí tiež nutnosť zaradiť sa do klasickej rutiny tých istých pracovných činností. Usporiadaním teambuildingu hneď zo začiatku týždňa určite potešíte väčšinu svojich zamestnancov a kolegov a ich návrat do práce bude oveľa jednoduchší.

3. Víkend nechajte na premyslenie

Ak je váš teambuilding priamo zameraný na napravenie pracovných vzťahov, odporúčame aby ste zvážili usporiadať ho hneď v pondelok. Keď sa s kolegami vrátite do pracovného týždňa v stredu či vo štvrtok, príjemné zážitky budú vo vás doznievať ešte počas týchto dní a môžete o nich spoločne diskutovať, kým máte všetko v čerstvej pamäti. Víkend si nechajte na rozležanie zostávajúcich dojmov a do ďalšieho týždňa sa môžete vrátiť už nielen ako kolegovia, ale aj ako priatelia.

4. Teambuilding nie je zabitý čas

Ak máte mnoho pracovných povinností, teambuilding počas týždňa vám môže prísť ako niečo, čo si nemôžete dovoliť. Skúste sa však na možnosť oddychu počas týždňa pozrieť z hľadiska pracovnej produktivity. Počas spoločných firemných aktivít máte jedinečnú možnosť nielen vypnúť, ale tiež spoznať kolegov z inej stránky, vďaka čomu sa vám bude s nimi spolupracovať oveľa jednoduchšie. V prípade že povaha vašej práce je vyslovene založená na tímovej kooperácii, usporiadať teambuilding určite odporúčame aspoň 1 – 2 x do roka.

Náš tip pre firmy: Vyskúšajte zvýhodnený firemný balíček s akciovými cenami od pondelka do stredy. Vybrať si môžete z rôznych cenových hladín pobytu podľa toho, aké máte o teambuildingu predstavy. V prípade iných predstáv vám radi vytvoríme teambuildingový program namieru.