Inšpirujte sa: usporiadajte teambuilding ako Facebook či Uber | Kongres - Hotel Partizán ****
Inšpirujte sa: usporiadajte teambuilding ako Facebook či Uber

Kongresový hotel Tatry - certifikát výnimočnosti

S väčšou spoločnosťou prichádza väčšia zodpovednosť a takisto väčšia „povinnosť“ udržať kvalitný tím pohromade. Rozmýšľali ste niekedy, akým smerom sa uberajú teambuildingy v takých spoločnostiach ako Facebook či Uber?

Americké spoločnosti zamestnávajúce najlepšie mozgy v širokom okolí musia k programu svojich teambuildingov pristupovať naozaj zodpovedne. Skúsenosť, ktorú si odtiaľ zamestnanci odnesú, teda nie je len o zábave, ale mala by naozaj plniť funkciu stmelenia tímu a podľa možností zanechať v účastníkoch čo najhlbší dojem.

Podľa časopisu Forbes sú najčastejším typom teambuildingov pri takýchto spoločnostiach:

1. Hry podporujúce kreatívne myslenie a riešenie problémov v nezvyklom prostredí

Eventoví manažéri, ktorí pripravujú tímové hry pre veľké spoločnosti nedajú dopustiť na role – play teambuildingy. V momente, keď sa vaši kolegovia dostanú do situácie, v ktorej musia prebrať určitú rolu, sa z nich stávajú ľudia, ktorí sa môžu naplno prejaviť, bez akéhokoľvek strachu z odsúdenia. V situácii, keď zrazu môžeme byť niekým iným, si dokážeme naplno vychutnať aktivitu a zapojiť sa do hry intenzívnejšie.

Náš tip: gazdovské hry, vďaka ktorým si na vlastnej koži vyskúšate život našich predkov alebo deň prežitia, počas ktorého sa musíte spoľahnúť na svoju schopnosť vytvoriť prostredie pre prežitie s minimom nástrojov.

2. Aktivity budujúce „kultúru dôvery“

Podľa špecialistov na teambuildingy nie je pre tím nič škodlivejšie a izolujúcejšie ako strach z vyjadrenia názoru. Tím, v ktorom sa ľudia navzájom rešpektujú a každého jednotlivca považujú za prínosnú bytosť schopnú pomôcť pri riešení problémov, dosahuje oveľa významnejšie pracovné pokroky.

Náš tip: športové hry, kde sa z utiahnutých kolegov môžu behom chvíle stať kapitáni tímov a z tých odvážnejších zas kolegovia, ktorí sa kapitánmi nechajú viesť sú výborným spôsobom ako vybudovať dôveru v tímoch. Vyskúšajte napríklad športovo – zábavný deň, kde si zmeriate svoje sily v rôznych športových disciplínach a vytiahnete tak zo svojich kolegov to najlepšie.

Teambuilding je o zábave a dovolení „byť kreatívnym“

Nezabúdajte, že hlavnou náplňou akéhokoľvek teambuildingu je zabaviť sa a podnietiť kreativitu. Teambuilding by nemal byť „obťažujúci“, ani príliš ťažký na zvládnutie. Spoločné stretnutie mimo pracovného prostredia má byť o tom, ako sa zabaviť a vyťažiť čo najviac benefitov zo vzájomnej interakcie. Snaha zhodnotiť čo najpresnejšie návratnosť investícií  do teambuildingu a stoj čo stoj zmerať jeho dlhodobý vplyv na vzťahy na pracovisku, je zaručeným spôsobom ako celú udalosť pokaziť. Teambuilding je o vás, kolegoch, oddychu, zábave a nových, zaujímavých skúsenostiach, preto pri jeho organizovaní myslite hlavne na jeho pozitívny prínos.