Teambuildingové aktivity pomôžu zvýšiť efektivitu pracovníkov

Teambuildingové aktivity pomôžu zvýšiť efektivitu pracovníkov

1

Využite teambuildingové aktivity pre zvýšenie efektivity Vašich pracovníkov

 

Teambuildingové aktivity sú stále viac a viac pre firmy dôležité. Pýtate sa prečo? Utužujú a vytvárajú vzťahy. A dobré vzťahy sú predsa vo firme alfou a omegou. Nikto nechce mať rozhádaných zamestnancov na pracovisku.

Veľa firiem si to začína uvedomovať čím ďalej viac a preto organizuje počas roka niekoľko teambuildingov. Menších aj väčších. Okrem zlepšenia vzťahov sa pracovníci naučia lepšie spolupracovať, čo je ďalšie pozitívum pre firmu.

Vzťahy

Vzťahy je potrebné budovať a rozvíjať. Na pracovisku sa málokedy rozvinú. V práci sa predsa pracuje a času nazvyš je veľakrát málo.

Ak sa v práci vedia Vaši zamestnanci rozprávať len o počasí, teambuildingové aktivity to rýchlo zmenia. Pri rôznych hrách budú spolu tráviť viac času a budú mať možnosť sa aj lepšie spoznať. Zistia kto má aké koníčky, kto má čo rád a kto čo neznáša. Možno zistíte o svojom kolegovi aj nejakú špeciálnu vlastnosť, ktorá Vám v práci v budúcnosti pomôže.

Zlepší sa spolupráca

Vďaka teambuildingovým aktivitám sa zlepší aj spolupráca na pracovisku. Ak je tím zohraný, práca ide ako po masle. Obrovská výhoda je, že si pracovníci zlepšia spoluprácu bez tlaku, ako by to bolo v prípade spolupráce na projekte v práci.

Kedy?

Teambuilding môžete zorganizovať v podstate hocikedy, ale najčastejšie sa koná na jar a v novembri. Niektoré firmy robia teambuilding aj v zime. Firemné lyžovačky a chaty majú svoje čaro.

Aké aktivity?

Teambuildingové aktivity sa delia na outdoorovéindoorové. Indoorové sú vo vnútorných priestoroch. Môžete si zahrať volejbal, bedminton alebo iný sport  v multifunkčnej športovej hale, spoločne relaxovať pri rôznych procedúrach v Nature Wellness Centre alebo si užiť spoločnú zábavu pri billiarde, bowlingu alebo šípkach v Night bare Limbus.

Outdoorové aktivity sú využívané najmä v teplejšom období (jar, leto). Obľúbené sú športy ako tenis, minigolf, futbal. Rôzne súťaže v lese, opekačka, rybačka a iné.

Ak ste ešte ako firma nikdy nerobili teambuilding, určite to aspoň raz skúste. Uvidíte aký to bude mať efekt na Vašich pracovníkov.